Úspěchy ve školním roce 2023-2024

Úspěchy našich žáků v anglickém jazyce

V závěru roku 2023 probíhalo školní kolo anglické olympiády.

Naši nadšení angličtináři byli rozděleni do 3 kategorií.

Z 1. stupně (3. – 5. třídy) soutěžilo 33 žáků, na 2. stupni našlo odvahu poměřit znalosti 50 žáků. V kategorii I (6. – 7. třídy) soutěžilo 28 žáků a v kategorii II (8. – 9. třídy) soutěžilo 22 žáků.

Nejlepší angličtinářkou z 1. stupně se stala Chompunit Stuchlíková z 5.A, na druhém místě se umístila Natálie Halbichová z 5.B a obrovským překvapením bylo 3. místo Khulangoo Amarsanaa z 3.A.

Nejlepší žáci z 2. stupně v kategorii I byli Kristýna Bohatová ze 7.A, Dominik Rajs ze 6.B a Petr Nguen Ha Khoi taktéž ze 6.B. Kategorii II ve školním kole vyhrál Martin Svatoň z 9.B a následoval ho Tomáš Nosek z 9.A.

Kristýna, Dominik, Martin a Tomáš poté reprezentovali naši školu v soutěži Basic Lingua, kterou pořádá 1. soukromé jazykové gymnázium v HK. Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo v úterý 16. ledna 2024 v PETROF Gallery a součástí vyhlášení výsledků bylo zveřejnění pořadí a předání cen prvním dvanácti umístěným v kategoriích I a II.

V kategorii I soutěžilo 28 žáků z různých nejen hradeckých základních škol a Kristýna Bohatová obsadila krásné 5. místo. V kategorii II soutěžilo 29 žáků a Tomáš Nosek se umístil na 7. místě, Martin Svatoň dokonce vysoutěžil krásné 3. místo. Gratulujeme našim žákům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sportovní úspěchy ve školním roce 2022-2023

Atletika:

Kristýna Kličková - 2. místo – skok vysoký Hradecký atletický pohár

Petra Marková- 1.místo ve skoku vysokém v Hradeckém atletickém poháru a 2. místo ve skoku vysokém na Hradeckých sportovních hrách

Simon Oesterreicher- 2. místo ve skoku vysokém, 3. místo ve sprintu na Hradecký atletický pohár

Jakub Matyó - 3. místo ve skoku vysokém na Hradecký atletický pohár

Jeřábek Vilém- 3. místo ve sprintu v Hradecký atletický pohár

Štěpán Houška- 2. místo ve vytrvalostním běhu na Hradecký atletický pohár

Lukáš Bernacký- 3. místo ve vytrvalostním běhu na Hradecký atletický pohrát a 2. místo ve skoku dalekém na Hradeckých sportovních hrách

Radka Mrázková- 2. místo ve vytrvalostním běhu na Hradecký atletický pohár

Aneta Bergerová- 1. místo ve vytrvalostním běhu na Hradecký atletický pohár

Natálie Třebešková 3. místo ve sprintu na Hradecký atletický pohár

Adam Karel- 1. místo ve sprintu na Hradecký atletický pohrát a 2. místo ve sprintu na Hradeckých sportovních hrách

Matyáš Franko- 3. místo v běhu na 150 metrů na Hradeckých sportovních hrách

Michal Malý- 3. místo v běhu na 1500 metrů na Hradeckých sportovních hrách

Hradecký atletický pohár:

Dívky získaly 1. místo v celkovém součtu všech disciplín – skok vysoký, přespolní běh, sprint 50m

Atletický 4. boj- 3. místo ve složení:

Houška Štěpán, Daniel Tichý, Michal Malý, Jakub Matyó, Vilém Jeřábek

Pohár rozhlasu - 3. místo ve složení:

Malý Michal, Daniel Pulec, Daniel Tichý, Matěj Janoška, Simon Oesterreicher, Holan Šimon, Jožák Matěj, Vilém Jeřábek, Roman Apshai, Jakub Matyó, Houška Štěpán

Přespolní běh – 3. místo ve složení:

Malý Michal, Houška Štěpán, Pulec Daniel, Lesák Michal, Tichý Daniel, Pácal František

Plavání

Michal Nikodím- 1. a 3. místo – prsa 50 m a volný způsob 50 m na Hradeckých hrách Marková Michaela- 1. místo – prsa 50 m na Hradeckých hrách